Підписатися на RSS

Домашня сторінка :

Перший автомобіль в Україні/Files/images/bbloteka__slyusarya__avtomoblya/Первый автомобиль Panhard-levassor-300x236.jpg

Восени 1891 року на Єкатеринську площу в Одесі виїхав невеликий відкритий екіпаж. Єдине, що вирізняло його на фоні інших – це відсутність запряжених коней. Машина проїхала площею кілька кіл, а потім зникла за рогом. Такою була перша поява автомобіля в „перлині біля моря”. Вона ж була першою і в Україні, і навіть в усій Російській імперії.

У диво-машині, яка з’явилася на Єкатеринській площі, сиділо двоє: шофер і сам власник автомобіля. Ним був редактор газети “Одеський листок” Василь Васильович Навроцький – людина, яка жваво цікавилася технічними новинками. Якось у Франції він побачив автомобіль і відірвати погляд від нього вже не зміг: купив машину і привіз додому, в Одесу.

Точилися дискусії з приводу того, якої ж марки був автомобіль. Довгий час вважалося, що це був Benz. Але в 1981 році з’явилася стаття одесита І. Батищева. Він стверджував, що в підшивках “Одеського листка” знайшов інформацію про те, що машина називалася Panhard-Levassor. За доказ слугувало фото з цієї газети за 1906 рік. На користь і однієї й іншої версії свідчать чимало фактів, однак і до сьогодні достеменно не відомо, що саме за автомобіль бачили того дня одесити. Безперечним є лише той факт, що саме він і був першим автомобілем в Україні.

/Files/images/bbloteka__slyusarya__avtomoblya/Image_0009.jpgПерший же справді український автомобіль з’явився у 1959 році. Це був ЗАЗ-965, більш відомий у народі, як “горбатий запорожець”. Прототипом першого українського автомобіля був італійський FIAT 600. Запорізьке дітище отримало вітчизняний двигун з повітряним охолодженням і потужністю 27 кінських сил. Усього, з 1960 до 1969 року, з конвеєра ЗАЗу зійшло 322106 таких автомобілей. “Горбатий” став справжньою легендою, він і сьогодні має величезну кількість фанатів як в Україні так і за її межами. Створюються автоклуби власників цього справді народного автомобіля і навіть відбуваються перегони на “горбатих запорожцях”.

Професія " Водій автотранспортних засобів категорії " В "
Професія водія не менш складна і відповідальна, ніж інші професії сфери «Автомайстри, водії, експедитори». Адже Водій винен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.

Тим більше, кваліфікація водія важлива з погляду кар'єрного зростання. Погодьтесь, навряд чи директор підвищить некомпетентного водія і дасть зелене світло в подальшому просуванні в роботі.

Що стосується фінансового питання роботи водієм, то тут, як і в багатьох інших спеціальностях, зарплата залежить в першу чергу від регіону мешкання водія, специфіки установи, в якій працює Водій і політики підприємства відносно рівня заробітної плати для співробітників.

Чим займається Водій? Професія водія є однією з найпоширеніших в країні. Водій є практично в кожній організації і компанії. Залежно від специфіки посади, водії виконують різні функції: водії-експедитори, водії-кур'єри, водії-охоронці, таксисти, перевізники і багато що інше.

Специфіка професії водія:
Для водія немає вікових обмежень, головне - хороший зір (який перевіряється при планових медоглядах), наявність прав потрібної категорії і знання правил дорожнього руху.

Часто професія водія (особливо якщо в невеликій фірмі) припускає наявність власного автомобіля, на якому водій працюватиме. У такому разі водію виплачуватиметься додатково амортизація авто.

Де працює Водій:
Водії затребувані в кожній комерційній компанії. Також є спеціалізовані організації – служби таксі, перевізники, логістичні компанії, кур'єрські доставки і пасажирські перевезення

Особисті якості:
Для професії водія головне – уважність, адже водіння автомобіля відноситься до підвищеного ризику для здоров'я. Також важливо мати хороший зір і пам'ять.
Кiлькiсть переглядiв: 907