Підписатися на RSS
ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО ОКРУГУ (Монографія)
ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО ОКРУГУ (Посібник)

У житті настає момент, коли потрібно визначитися, ким вам бути. Хтось у дитинстві мріяв стати космонавтом, а хтось будівельником або льотчиком. У рідкісних випадках люди стають дійсно тими, ким хотіли бути раніше. Причиною тому може бути безліч чинників.

Критерії вибору

Перша вимога при питанні «як вибрати професію» – розмір заробітної плати. Звичайно, всім потрібні гроші і всі хочуть, щоб їх праця була оцінена у відповідному грошовому еквіваленті. Проблема недостатнього розміру заробітної плати є однією з основних причин звільнення та пошуку нового робочого місця.

Друге – перспективність професії. Це найбільш актуальне питання для сучасних абітурієнтів. Який сенс витрачати сили, час і гроші, якщо після закінчення навчального закладу диплом виявиться непотрібним? Обираючи професію, ми повинні орієнтуватися, на жаль, не тільки на свої бажання і пристрасті, але і на сучасний стан економіки. А яким воно буде через чотири-п'ять років до моменту завершення професійної освіти? Скільки бухгалтерів, юристів, менеджерів і банківських працівників буде потрібно країні? Чи не настане час, коли їх спіткає доля інженерів та інших ІТП, вимушених сьогодні погоджуватися на роботу, дуже далеку від отриманої освіти і обраної спеціальності?

Перед тим як зробити остаточний вибір, треба проаналізувати перспективи.

Мотивація при виборі

Перш за все, варто розділити причини, які спонукають вибрати ту чи іншу професію, на зовнішні і внутрішні. Зовнішні причини пов'язані з впливом навколишнього середовища: думкою батьків, друзів, однолітків, бажанням добитися зовнішнього успіху або страхом осуду. За внутрішні причини відповідає сама людина – їх визначають індивідуальні здібності, схильності, звички і характер, і тільки вони.

Що ж найчастіше змушує сьогоднішніх молодих людей вибрати ту чи іншу професію?

Лідер списку мотивів – престиж професії. Мотив, в принципі, непоганий, однак у ньому самому криється пастка. У наші часи в фаворі різного роду економічні і юридичні спеціальності. Проте вже зараз на ринку праці починає відчуватися надлишок тих же бухгалтерів, особливо не мають вищої освіти. І що буде з попитом на юристів та економістів в майбутньому – можна тільки припускати. Висновок простий: при виборі професії її престиж не повинен застити очі; про нього потрібно пам'ятати, але спиратися на нього одного – навряд чи розумно.

Почесне друге місце при виборі професії займає високий заробіток: ким би не працювати, аби добре отримувати. І йдуть ледь закінчили школу дівчата танцівницями в стриптиз-бари, а хлопці їдуть на північ різноробочими.

Але навряд чи такий мотив як високий заробіток заслуговує того, щоб при виборі професії спиратися тільки на нього. Чому?

У нормі зростання заробітної плати безпосередньо залежить від зростання кваліфікації. Професії ж, де планка заробітної плати піднята спочатку високо, як правило, зростання кваліфікації не передбачають. Років через п'ять доходи офіціантки і початківця банківського службовця зрівняються, пройде ще кілька років – і дохід банківського службовця залишить заробіток офіціантки далеко позаду.

Інтерес до змісту самої професії, тобто внутрішня причина її вибору, знаходиться лише на третьому місці, а шкода. Той, для кого робота буде в радість, стає просто улюбленою справою, і працювати буде більш продуктивно і постійно самовдосконалюватися. І як нерозривно пов'язане з його успішною роботою, послідує просування по службі і шанобливе ставлення з боку колег. Так, до фанатизму захоплений програмуванням хлопчина стає, врешті-решт, винахідником власної мови програмування і власником підприємства з розробки програмного забезпечення. Йому залишається шкодувати лише про те, що обов'язки керівника практично не залишають часу на те, щоб цілком віддатися улюбленій справі.

Умови праці теж відіграють свою роль у виборі тієї чи іншої професії. Втім, змінивши місце роботи, іноді можна суттєво змінити й умови праці, – деякі професії це дозволяють. Наприклад, геолог у польовий партії (намети, тайга, постійні відрядження) і геолог на посаді інженера-геолога на нафтовидобувному підприємстві (місто, офіс, ніяких відряджень) – випускники одного і того ж геологічного факультету.

Ще одна причина – доступність навчання. Одна справа – отримувати вищу освіту в рідному місті, де живеш, інше – їздити за тридев'ять земель. А якщо живеш в маленькому містечку, де з усіх навчальних закладів – одне ПТУ, перейменоване в коледж? Неважко зрозуміти, що, ставлячи на чільне місце доступність навчання, суттєво обмежується список професій.

На жаль, якщо говорити про доступність навчання в тих випадках, коли на безкоштовній основі у ВУЗ вступити не вдалося, то велике значення має висота оплати за навчання. Звичайно, і тут можна знайти вихід: взяти кредит у банку, підробляти вечорами, піти на заочне відділення, де плата нижче, – але все-таки отримати бажану спеціальність. Легко помітити, що багато мотивів вибору тієї чи іншої професії, зрештою, обертаються помилками.

Як вибрати професію: розглянемо покроково

Перший пункт – це вдивляння в життєві ситуації. Наприклад, хтось з дівчат вміє готувати, але з професією кухаря ніколи не стикався. І в один прекрасний момент ви можете побачити, що це заняття не тільки притягує вас, але й ви готові свідомо піти в кухарське училище, а потім на курси підвищення кваліфікації, щоб у майбутньому обслуговувати престижний ресторан.

Другий пункт – це читання журналів і газет. Саме з них ви зможете дізнатися більш цікаву та детальну інформацію про ту чи іншу професію. Якщо це газета, то там ви можете зустріти матеріали, де журналіст змінює професію, наприклад, стає на час далекобійником. Це не тільки дає повне уявлення про те ремеслі, яким займається людина, але і описує можливі відчуття, які можна отримати. Якщо це журнал, то в них ви можете зустріти безліч різних текстів, де будуть описуватися люди різних професій. Найпоширенішим буде інтерв'ю. Розмова в повній мірі може передати враження і відчуття від різних видів діяльності.

У журналах ви ще зможете пройти безліч тестів, які допоможуть вам зробити вибір. Але всьому що ви будете виконувати не варто вірити, оскільки не завжди розрахунки можуть збігатися з вашим життєвим хочу.

Третій пункт – це практика професії. За час навчання ви можете щорічно пробувати себе в багатьох професіях, які допоможуть визначитися з майбутньою діяльністю. До прикладу, якщо ви хотіли розпочати свою кар'єру з роботи менеджера в компанії, буде доречно себе випробувати в його ролі. Зробити це можна під час літніх канікул, коли є три вільних місяці. Якщо не сподобається бути менеджером, на наступний рік можна все змінити і почати, наприклад, кар'єру продавця у якомусь магазинчику.

Освітній інформаційний портал KudaPostupat

/Files/images/1366-50.png

/Files/images/250-300.png


/Files/images/1200-100.png

/Files/images/600-300.png

Всеукраїнський урок "Моє майбутнє в Україні" в КЗО МЦТПУМ

/Files/images/фото 14.jpg /Files/images/фото 19.jpg /Files/images/изображение_viber_2020-01-21_14-17-04.jpg /Files/images/изображение_viber_2020-01-21_14-16-05.jpg /Files/images/изображение_viber_2020-01-21_14-17-13.jpg

СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

" Новації в освітньому законодавстві. Методичні, психологічні та профорієнтаційні аспекти піготовки до ЗНО"

з видачею сертифікату про підвищення кваліфікації (6 годин)

8 лютого о 12:00 поговоримо про особливості вступу до закладів вищої освіти у 2020 році та складання ЗНО, а саме про:
- нові зміни в законодавстві про вищу освіту;

- основне про ЗНО - як пройти всі етапи;

- актуальні спеціальності на ринку праці;

- як обрати університет;

- психологічні аспекти підготовки до вступу;

- написання мотиваційних листів;

На форумі виступить Марина Горбенко-Хвастунова, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, а також представники Центру зайнятості.

Реєстрація:https://clc.to/parents

Приходьте за знаннями, які допоможуть без пригод перенести вступну кампанію-2020!

/Files/images/Семинар-Форум листовка печать(1).jpg

/Files/images/Форум листовка печать(1).jpg

Кафедра історії та політичної теорії НТУ ДП

Шановні колеги!

Ми впевнені, що Ви зацікавлені в успішному майбутньому Ваших випускників і, зокрема, отриманні ними конкурентоздатної європейської освіти.

Звертаємо Вашу увагу на відкриття в НТУ «Дніпровська політехніка» спеціальностей:

- «Історія та археологія»

- «Світова політика та економіка»

- «Політологія».

Нова історична спеціальність«Історія та археологія»,спеціалізаія «Соціальна антропологія», яка поєднує в собі весь спектр гуманітарної освіти. Програма вивчає людину та її соціальне оточення, отже формує знання та вміння в галузі історії, політології та соціальних відносин. Соціальна антропологія передбачає дослідження як історії розвитку людства, так і сучасного суспільства. Ця галузь належить до найперспективніших і найбільш затребуваних у США, країнах Європи та набуває поширення в Україні (відкрито бюджетні місця!!!).

Нова для України спеціальність«Світова політика та економіка»відкрита на базі двох університетів – Національного гірничого університету (м.Дніпро, Україна) та Університету Вітовта Великого (м. Каунас, Литва). Університети гарантують: навчання в Україні та Литві, два дипломи, подвійну спеціальність («політологія», «економіка»), переваги подальшого працевлаштування.

Нова гуманітарна спеціальність –«Політологія». Поєднання традицій першого в регіоні вищого навчального закладу і новаторського підходу молодого творчого колективу гарантує отримання вашими випускниками якісної освіти європейського рівня за привабливою ціною.

ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 15 ЛЮТОГО, 14 БЕРЕЗНЯ, 11КВІТНЯ.

Наші контакти:

Тел.: (056)373-08-32; 756-00-45

Моб.: +38(097)353-06-88

e-mail:ipt.nmu@gmail.com

http://ipt.nmu.org.ua/ua/abiturient/abiturient.php

facebook.com/groups/wpe.nmu

facebook.com/groups/1639069086350054/

З повагою,

завідувач кафедри історії та політичної теорії

НТУ «Дніпровська політехніка»

Первий Геннадій Леонідович

/Files/images/History.jpg

/Files/images/logo pol.jpg

/Files/images/Флаер_Політологія.jpg

21.04.2020

Одеський державний університет внутрішніх справ

(профорієнтаційна робота)

Одеський державний університет внутрішніх справ розпочав відбір кандидатів для вступу за державним замовленням

Для тих, хто хоче стати курсантом Одеського державного університету внутрішніх справ, заклад вищої освіти пропонує навчання за наступними спеціальностями:

081 «Право» (факультет підготовки фахівців для органів досудового розслідування; Херсонський факультет), термін навчання 4 роки.

ЗНО: українська мова та література; історія України, математика або іноземна мова;

262 «Правоохоронна діяльність» (факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції; факультет підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності; Херсонський факультет).

ЗНО: українська мова та література; історія України.

Хто ще не встиг подати онлайн електронну заявку на Порталі для кандидатів на навчання у заклади вищої освіти МВС України, і мріє стати поліцейським, будь ласка не втрачайте такої можливості, зайдіть за посиланням https://osvita.np.gov.ua та зареєструйтеся шляхом заповнення анкети.

У зв’язку з карантином прийом документів від кандидатів на навчання до Одеського державного університету внутрішніх справ за державним замовленням в територіальних відділах або відділеннях Національної поліції за місцем проживання, а також у відділі кадрового забезпечення Одеського державного університету внутрішніх справ тимчасово призупинено, попередньо до 24 квітня. Після закінчення карантину роботу в даному напрямку буде відновлено.

Телефони для довідок: 094951 80 09, (048) 795 50 08, 0966828463.

Також на офіційному сайті Одеського державного університету внутрішніх справ цілодобово працює діалогове вікно, в якому ви онлайн можете писати та задавати ваші запитання щодо вступу!

Дякуємо Вам за сприяння в профорієнтаційному інформуванні школярів щодо здобуття професії поліцейського.

Будьте здорові!

Кафедра "Соціології" ДНУ
Кiлькiсть переглядiв: 1092